středa 15. února 2017

Letní den

Letní den


Zase zvoní budík! Nedělám si iluze o vlakovém spojení, a tak raději rychle vstávám, chvilka navíc ve vyhřátém pelíšku by mě stála pozdní příchod do práce. Pak mně to docvakne, mám volno. Venku je krásně a teplo. Vím, kam se půjdu dospat. Rychle snídám a jdu na to.

Jasně že chvátám na koupaliště, vždyť jsem se tam něco nadřel. A nejenom já, úvalští vyhráli referendum a také výhru podpořili prací. Ani bych neřekl, kolik odborníků je v Úvalech ochotných pomoct. Fakt je to dobrý pocit, že jsem i já přidal trochu potu na společném díle našich otců. Koupaliště je fakt krásné! Už jenom ta vstupní brána stojí za kouknutí. Použili jsme na ní kámen z okolních lomů, místní materiál se hodil i na stavby zázemí. Filtrační stanice vypadá jako nějaká luxusní chata, minule to chtěl koupit na bydlení nějaký mimoň z Německa, myslel, že je to nové rezidenční bydlení, prý to někde slyšel. Fakt mimoň.

 No jasně, permici jsem zase zapomněl doma, no nevadí. Za těch 70 Kč to stojí i tak, navíc je v tom jeden nealko drink zdarma. Jak jdu na „svoje“ místo a přemítám, jak jsme to vlastně díky TS a jejich organizaci a nasazení stihli rychle. Na podzim 2016 referendum a v červnu 2017 se koupeme. Fólie na bazény a nové sprchy včetně šaten, netrvalo to dlouho! A ani drahý to nebylo. Vlastně největší práci dala ta filtrace, jenže tam jsme začali blbnout a tak trochu jsme vylepšili fasádu, stavební dozor se toho chytil a filtrace, protože se stavěla první, ovlivnila i ráz ostatních staveb. Restaurace a šatny jsou také kámen, dřevo a sklo. Fakt jednoduché stavby. Poradili nám v Rýmařově, mají letitou zkušenost s dřevostavbami. Rozpočet jsme nepřešvihli, tak co. Ještě byla spousta legrace a teď jsme dobrá parta na nohejbal, když je hnusně tak jsme v Orange baru. Honza byl celou dobu s námi, a tak bar bereme jako klubovnu koupaliště.  Deku si dám jako vždycky na plácek asi 20m před záchodky. Bezva rozhled a sluníčko. Jo a také tady chodí holky. Tady někde měla být nějaká cyklo cesta či co. Fakt blbý nápad. Kam bychom asi tak postavili restauraci a šatny? Nějaký divný záměr. Cesta vždycky vedla okolo plotu koupaliště a také tam zůstala. Dalo to nějakou práci, ale chlapi z TS to vzali z gruntu a s traktorem fakt umí.  Mlatová cesta lesem se sem hodí víc než nějaký asfalt přes koupaliště. Jo a ty záchody bude město předělávat příští rok. Zázemí se bude také průběžně zlepšovat. Fakt dobrý nápad bylo předělat stávající okál na volnočasový domek. Klidné místo a koupaliště tak žije i po večerech, jít rovnou z bazénu na přednášku o krokodýlech nebo na koncertík je paráda. Jenže na to si ještě počkáme, nejde udělat všechno najednou. Tak mi nějak z toho přemýšlení vyschlo a jdu na ten drink v ceně vstupenky. Nealko mojito je dobré, ale s rumem ještě lepší a tak si raději něco doplatím. Fakt krásný den. Asi jsem opravdu na dece trochu usnul. Musím na záchod. Naštěstí to nemám daleko.

No průšvih! Já fakt ten budík zamáčknul. Ještě že jsem se vzbudil. Tak rychle do auta a do práce, snad to stihnu. Bohužel žádné volno nemám. Nicméně sen o koupališti byl úžasný, možná je to ten správný postup obnovy koupaliště. Budu o tom přemýšlet, fakt.

Za aktivitu  Zachraňme koupaliště
Petr Vosecký


Žádné komentáře:

Okomentovat