čtvrtek 29. září 2022

Babí léto na koupališti aneb rozmarné sousedské odpoledne 2022


V neděli 25. září se konalo BABÍ LÉTO NA KOUPALIŠTI a bylo naprosto skvělé! Konalo se už počtvrté. Původní termín byl kvůli zazimování bazénů a volbám stanoven na 18. 9. Ale právě kvůli počasí byla akce přeložena o týden.
Počasí: sluníčko, teplo, bez větru. Prostě krásné babí léto.
Akci se vyplatilo odložit, byť bylo dost náročné to zorganizovat. Přesun jsme pracovně nazvali „akce kulový blesk“ a už ten název nám dodal síly. Předpověď počasí se neustále měnila.
Podařilo se nám přesunout všechny naplánované „atrakce“: skvělé modeláře ve vzduchu i na souši (měli na závěr zasloužený potlesk), profesionální malérečku na obličej, jemnou jógu s úsměvem, tvoření obrazu, Retro hry, které připomněly, jak se skáče přes švihadlo, přebírá, hraje školka s míčky a panák, skládají lodičky, drhá a vyrábí hakisak (kdopak víte, co to je?), dále malování kamínků pro radost i pro skřítky (kamínky skřítkům po nalakování na Vinici odneseme), veselou vodní střelnici, která zaujala i dospěláky, lovení rybiček, přetahování lanem, chůze na chůdách, stolní tenis.
Otevřené bazény přilákaly i otužilce. Voda prý měla kolem 12°C.
Ale hlavně – celé odpoledne s nasazením a pro dobrou náladu hráli muzikanti z kapely M*A*S*H. Dokonce dali prostor nadějné dětské zpěvačce J.
Nepodařilo se bohužel dohodnout se správcem areálu, aby dodržel slib a zajistil občerstvení. To nás zklamalo a přineslo na poslední chvíli komplikace. Naštěstí (jako vždy u akcí našeho spolku) se vzedmulo pár dobrovolníků a zaimprovizovali jsme s občerstvením pro přátele s vlastními výrobky. Vařil se i čaj a káva, nalévala se voda, mošt. Z ohlasů víme, že občerstvení by si návštěvníci na příštím Babím létě přáli.
Akce má snahu být sousedskou, setkávací, hravou a tvořivou. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Těžko říci, jak naplňuje různá očekávání návštěvníků.
Názory na Babí léto si rádi vyslechneme nebo přečteme a můžeme je využít jako podnět pro příště.
Atmosféru podtrhovala výzdoba koupaliště bambusy. Letos přibyl i foto koutek, který atmosféru koupaliště skvěle doplnil.
A na závěr, po posledním plavání otužilců, jsme zlatým klíčem a veršovaně (opět originální vlastní tvorba klíčníka) zamkli bazény.
Jedna sezóna skončila, ať se ta příští vydaří co nejlépe.
Jsme hrdí na to, že se nám podařilo opět spojit síly i prostředky a akci „sousedů pro sousedy“ připravit. Děkujeme všem, kdo pomohli a zapojili se. Bylo vás hodně. Moc si toho vážíme.
Sousedům a spolku zdar.

Spolek Zachraňme koupaliště


Žádné komentáře:

Okomentovat