úterý 1. prosince 2020

OBSERVATORIO pro radost

 Po roce od vysázení 12 třešní na polní cestě Na Vinici jsme přišli s návrhem oživit veřejný prostor a umístit mezi třešněmi „březen“ a „duben“ pomůcku k identifikaci hor na obzoru a 2 lavičky. Jedná se o místo zvané Na vyhlídce, protože je odtud při vhodném počasí překrásný výhled do okolí a na česká pohoří. Tuto pomůcku jsme nazvali OBSERVATORIO.

Odbornou gesci nad jeho výrobou převzal Jaroslav Rydlo, certifikovaný inženýr zeměměřič. Spolek Zachraňme koupaliště zajišťuje financování projektu z příspěvků dobrovolníků a jeho realizaci. Souhlas s umístěním Observatoria a 2 laviček udělila rada města dne 22. října 2020. Usazení objektů na místo plánujeme na jaře v příštím roce.

Napadlo nás, že bychom už nyní s předstihem mohli mnohé z Vás potěšit – doba adventní a předvánoční k tomu přímo vybízí. Připravili jsme proto miniaturu Observatoria ve formě vystřihovánky jako vánoční dárek pro děti i jejich rodiče a požádali redakci Života Úval, zda by vystřihovánky otiskla v prosincovém čísle časopisu. Spolupráce s redakcí klapla na jedničku, za což moc děkujeme.

Přejeme Vám, aby se Vám Vaše osobní mini Observatorio povedlo a aby Vás povzbudilo k poznávání okolí našeho města. V příštím roce plánujeme doplňovat k Observatoriu další odborné informace na stránkách www.uvalskekoupaliste.cz, na které odkazuje na modelu QR kód. 

Klidný adventní čas plný naděje a lásky a radostné vánoční svátky Vám přeje spolek Zachraňme koupaliště.

Model k vytištění a vystřižení:

OBSERVATORIO

Žádné komentáře:

Okomentovat