pátek 16. března 2018

Koupaliště TAM a TADY II


Koupaliště TAM a TADY II
aneb když dva dělají totéž, výsledek se může lišit

Hezký dobrý den, vážení přátelé,

dnes bych se s Vámi rád podělil o skutečnosti z rekonstrukce koupaliště v Krnově a v Úvalech. Krnovské koupaliště sledujeme jako inspiraci od referenda v roce 2016, byli jsme si ho prohlédnout osobně a hovořili s odpovědnými pracovníky.

Rekonstrukce koupaliště v Krnově a našeho koupaliště v Úvalech mají totiž hodně společného. Že to tak nevypadá? Posuďte sami:

Cíl v Úvalech i v Krnově: otevřít koupaliště pro veřejnost v letní sezóně 2018.

ÚVALY
Referendum 2016 (75% z hlasujících je pro obnovu koupaliště) a slib starosty města, že koupaliště bude otevřeno nejpozději v sezóně 2018.
Proběhly nekoordinované bourací práce v září 2017, do dnešní doby není projekt, ani jiné potřebné dokumenty potřebné pro realizaci stavby. V červenci 2017 proběhlo výběrové řízení na projektanta a vybrán byl Centroprojekt Group Zlín, tedy stejný dodavatel jako byl vybrán pro obnovu koupaliště v Krnově.
Informace o projektu koupaliště na stránkách města http://www.mestouvaly.cz/mesto/majetek-a-investice-mesta/probihajici-investice-mesta/?more=796#msg796 nejsou dlouho aktualizované.
Výsledek: koupaliště je v současné době zdevastované neodborným zásahem na pokyn města. Nevypadá jako ono proklamované koupadlo 21. století. Proč nebo v čí prospěch se tak děje?
Budou se ještě někdy Úvaláci koupat ve svém koupališti starém přes 75 let?

KRNOV
Krnov se pustil do prosté opravy již nevyhovujícího koupaliště. V roce 2016 o tom rozhodli zastupitelé na svém prosincovém zasedání, když schválili zpracování dalšího stupně projektové dokumentace podle studie rekonstrukce venkovního koupaliště, kterou pro město vytvořila společnost Centroprojekt Group Zlín. Pro tuto variantu hlasovalo čtrnáct zastupitelů, proti byli dva a šest se hlasování zdrželo. Krnovští mají tedy od svého vedení závazný slib!
Výsledek: podle stávající dokumentace a postupu prací je zřejmé, že se V Krnově ještě letos koupaliště otevře.
Informace o projektu koupaliště na stránkách města http://www.krnov.cz/vismo/fulltext.asp?hledani=1&id_org=7455&query=+koupali%C5%A1t%C4%9B+2018&submit.x=12&submit.y=16 jsou průběžně aktualizované.
Krnováci tak budou mít po 75 letech krásné funkční koupaliště.

 Zájem veřejnosti o koupaliště v Úvalech se mimo jiné projevuje i v dotazech:
Dobrý den pane Borecký, zajímalo by mne, jak to vypadá s rekonstrukcí koupaliště. Dívala jsem se na stránky města, kde jsou informace o koupališti. Poslední příspěvek je zde z 6. 10.2017. V aktuálním Životě Úval není koupaliště uvedeno ani v probíhajících projektech města. Bude tedy letos koupaliště zrekonstruováno a otevřeno? Děkuji. S pozdravem Martina Krejsová (Vloženo 12. 1. 2018)
Dobrý den paní Krejsová,
loni na podzim proběhly přípravné práce pro rekonstrukci koupaliště – demoliční práce starého objektu filtrace, sprch, dětských brouzdališť a zbytku nebazénového zázemí koupaliště. Současně společnost Centroprojekt zpracovávala projektovou dokumentaci pro rekonstrukci bazénů a filtrace vody. Na konci ledna bude předána dokumentace pro provedení stavby a bude vyhlášena veřejná soutěž na zhotovitele prací. Počátkem dubna by se tak měly rozběhnout samotné stavební práce tak, aby v létě mohlo být koupaliště alespoň v částečném provozu otevřeno (dodělávky nebazénových částí koupaliště budou probíhat nejspíše i v létě a na podzim).
S pozdravem,
Petr Borecký, starosta města, 23. 1. 2018
(zdroj: www.mestouvaly.cz rubrika Ptáte se starosty)

Situace v Úvalech je od referenda stejná, starosta a město jen a jen slibují a slibují a z koupaliště jsou postupně jen ruiny…
Stále se nic neděje, rozbité bazény, roztrhané oplocení a vyrvaná brána, do roztrhaných betonů na bazénech zatéká srážková voda a poslední mrazy již vykonaly destrukční práci. Obnažená železobetonová výztuž koroduje a dál tak znehodnocuje již mrazem poškozené stěny bazénových van. Zima ještě nekončí a tak devastace obnažených van bude pokračovat do základů stavby.
Dění okolo koupaliště vypovídá krok za krokem o tom, že vedení města sice na veřejnosti prohlašuje, že koupaliště je jeho zodpovědnost a závazek, v praxi ale nic nedělá pro to, aby koupaliště bylo letos otevřeno. Dodnes není známé zadání, podle kterého Centroprojekt měl zpracovat projekt pro koupaliště v Úvalech. Spíše se zdá, že rada města svým postojem a činy otevření koupaliště sabotuje. Navíc je obecně znám postoj starosty. Petr Borecký veřejně prohlašuje, že on koupaliště nechce!

Koupaliště Krnov aktuálně
Koupaliště Úvaly aktuálně


A na závěr si můžete zatipovat:
Budou se koupat v sezóně 2018 Krnováci i Úvaláci?

Petr Vosecký
občanská aktivita Zachraňme koupaliště
15. 3. 2018

Žádné komentáře:

Okomentovat