pondělí 20. března 2017

KALENDÁRIUM 5.

Kalendárium

Co se stalo pátý měsíc po referendu (10. 02. 2017 – 10. 03. 2017)


13. 2.    ŽÚ: uzávěrka, předali jsme článek s názvem Letní den o tom, jaké by to bylo krásné, kdybychom v Úvalech měli opět koupaliště a že to „fakt“ nemusí být vůbec drahé.
15. 2.    Lhůta na předložení návrhů 3 řešení firmou Bazény a Wellness. Návrhy zatím nebyly předloženy. Termín dodání 15. 2. 2017 nebyl dodržen. Na dotaz proč? Prý kvůli mrazům zatím nemohly proběhnout sondy do bazénu. A čas vesele plyne…
17. 2.    Podnět zastupitelům z 28. 11. 2016: obdrželi jsme písemnou odpověď na požadavek vznesený na VZZM 31. 1. 2017. Namítali jsme, že odpověď vedení města na Podnět obsahující otázky na zastupitele ve smyslu „zastupitelé vzali na vědomí“ je nedostatečná a neodpovídá Směrnici. Pan starosta dopisem dne 17. 2. 2017 odpověděl, že podnět byl řádně projednán zastupiteli a vyřízen a zmíněnou Směrnicí se neřídí. Viditelně nikoho netrápí, že na otázky nebyly zaslány odpovědi.
20. 2.    Prezentace možného řešení filtrace biologickou cestou pomocí biofilmu : přijali jsme nabídku prezentace možných řešení od Michala Vránka člena asocice bio bazénů a jezírek. Co jsme se dozvěděli? Principy bio čištění vody pro bazény. Čištění vody probíhá nárůstem bakteriálního filmu na povrchu vystavenému proudění vody. Bakteriální film pohlcuje nečistoty z protékající vody a je po čase odstraněn výplachem. Bazénová voda se tak obejde bez chemie. Pan Vránek ve své přednášce zmínil například koupaliště v Borovanech s roční návštěvností cca 25 tisíc lidí za sezónu.
21. 2.    Stížnost na MV: Podali jsme na Ministerstvo vnitra podnět k uplatnění dozorových opatření v souvislosti s neoprávněným vedením cyklostezky v prostoru stávajícího koupaliště.
1. 3.      Zabráníme demolici objektů na koupališti? PRO Úvaly požádaly tajemnici Městského úřadu Úvaly o přezkoumání rozhodnutí o demolici objektů na koupališti z 12. 2. 2016, ke kterému dle zákona musí být rozhodnutí rady města a které neexistuje.
2. 3.      ŽÚ: za ZK publikován článek Letní den (www.uvalskekoupaliste.cz). Na téma koupaliště byl otištěn názor úvalské rodačky na zbytečnou a drahou cyklostezku v prostoru koupaliště a prohospodařené peníze na zavřeném koupališti. Na názor občanky byla publikována dvakrát delší odpověď pana starosty.
7. 3.      FV: řešilo se primárně výběrové řízení na nový úvěr 110/90 mil Kč na 20 let na investice ze Zásobníku projektů. Jednou z deklarovaných investic vedení města k financování je koupaliště s částkou 19 mil Kč (!) FV nepodpořil návrh na úvěr od KB vzhledem k tomu, že se ze 7 bank zúčastnila pouze jediná, a to banka, která již město financuje a ne zcela levně a která nesplnila podmínky výběrového řízení.

11. 3.    Vycházka kolem koupaliště. Sešli jsme se u koupaliště - 5. měsíc po referendu je koupaliště beze změny, jen bazény jsou oproti zimnímu období bez vody, prošli jsme se stezkou vedle koupaliště, dále kolem čističky-zde se připravuje prostor pro parkovistě, přes lávku přes Výmolu, do kopce k rozhledně a zpět kolem Prokůpčáku. Krásná předjarní vycházka!

Žádné komentáře:

Okomentovat