pondělí 9. října 2023

Babí léto, aneb rozmarné sousedské odpoledne 2023

 V  neděli 24.9.  proběhlo na úvalském koupališti již po páté „Babí léto, aneb rozmarné sousedské odpoledne“, které zorganizoval spolek Zachraňme koupaliště na závěr letošní plavecké sezóny. Díky členům spolku  a jejich přátelům se podařilo připravit spoustu zábavy pro děti i dospělé. Základem byly  retro hrátky, jako  je skákání panáka, školka s míčem a se švihadlem, skákání gumy, hula-hoop s obručí, chození na chůdách, různé papírové skládačky od jednoduchých  lodiček až výrobu větrníků a zvířátek, nebo znovu objevená hra přebírání.  Bylo možné si zahrát stolní tenis pod vedením pana Šochmana z úvalského klubu a učit se skákat přes švihadlo s trenérkou  sportovního klubu Astra Klánovice paní Jeřábkovou. Zájem o tuto aktivitu prudce stoupl zájem po skvělém vystoupení děvčat z tohoto klubu, která dokázala při skákání přes švihadlo zázraky. Byla připravena i lekce jógy. Nechyběl dětský koutek s chytáním rybiček, malováním kamínků pro skřítka a pro sebe, přetahováním s lanem. Velkou atrakcí byla jako vloni vodní střelnice a neustálá  fronta se tvořila před stánkem s malováním na obličej, kde se děti pod šikovnýma rukama paní malířky měnily na kouzelné bytosti.  Chvíli to trvalo, ale posléze děti i dospělí  objevily  možnost vyfotografovat se v retro foto-koutku s různými rekvizitami (populární byly námořnické límečky a čepičky). Jiní na starých fotografiích, které tvořily pozadí foto-koutku, hledali své příbuzné nebo se zajímali o to, kde se stará  koupaliště nacházela. V klidové zóně si zájemci mohli zahrát šachy, pro menší tu bylo připraveno Člověče, nezlob se a domino, protože… „Kdo si hraje, nezlobí“. V doplňkovém programu proběhla ukázka záchrany tonoucího a pak koupaliště brázdily modely lodí a nad diváky se vznášely modely letadel úvalských modelářů. V průběhu celého odpoledne hrál náš oblíbený band „Děs Band“, jehož hudba strhla tentokrát i dva páry k tanci. Letos bylo i bohaté občerstvení, včetně míchaných nápojů z koupališťového koktejl baru, točila se zmrzlina a nechyběly ani dobroty od členů spolku. Třešničkou na dortu bylo i krásné počasí.

Nakonec proběhl obvyklý ceremoniál. Otužilci z řad našeho spolku byli bohužel částečně nepřítomni, částečně indisponováni, ale naštěstí se našlo několik otužilců z řad účastníků, kteří si užili poslední plavání sezóny a koupaliště tak mohlo být zlatým klíčem řádně uzamčeno.

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli. Věříme, že jsme zpříjemnili odpoledne mnoha sousedům, dětem i dospělým, a těšíme se na koupaliště v příštím roce.Žádné komentáře:

Okomentovat